Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

:)

offlinebeatka19734 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
379428 odwiedzin | wpisów: 636, komentarzy: 9986, obserwuje: 318
 

skrzynka na listy...

autor: beatka19734 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Mała wymiana zdań z nowym listonoszem i zostaliśmy zmuszeni do kolejnego zakupu,.... młody taki dzwoni mi do domu, dziecko budzi i ciągle "skrzynkę byście kupili" tłumacze chłopu, że jest w planach finansowych, ale jeszcze nie teraz... a On mi na to, że na drążku przy drodze mam powiesić....no i jak mi tak kilka dni dzwonił jak wariat to pojechaliśmy i kupiliśmy....

blog budowlany - mojabudowa.pl

teraz nic tylko czekać na wiadomość taką jak na pudelku:))))))
ale żeby panu nie było za dobrze....powiesiliśmy przy na budynku, prawie przy drzwiach wejściowych a więc i tak szanowny pan musi swoje cztery litery ruszyć z auta, i przynieść list:))) a widzę, że jak ktoś ma blisko drogi na płocie skrzynkę to pan podjeżdża, wyciąga rękę przez okno w aucie i wrzuca listy...

blog budowlany - mojabudowa.pl

i tyle nowości....  powoli nadrabiam zaległości w czytaniu wpisów z tablicy...
zostawiam kwiatek z rabatki przed domem i życzę fajnego wieczorku...

blog budowlany - mojabudowa.pl

pa....

dla mnie trochę za późno :)

autor: beatka19734 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Rząd znosi pozwolenie na budowę domów jednorodzinnych....

Zamiast starań o pozwolenie na budowę wystarczy zgłoszenie budowy. Jeśli w ciągu miesiąca starosta nie wniesie sprzeciwu będzie to oznaczało, że budowę można rozpocząć zgodnie z prawem.

Projekt nowelizacji prawa budowlanego przyjęła właśnie Rada Ministrów. Wejdzie on w życie 3 miesiące od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Nie trzeba będzie uzyskiwać decyzji o pozwoleniu na budowę lub przebudowę domu jednorodzinnego w przypadku, gdy dom nie jest uciążliwy dla sąsiadów, a więc gdy obszar oddziaływania budynku nie wykracza poza granice działki objętej inwestycją. Wtedy wystarczy zgłosić budowę z projektem budowlanym i dołączyć dokumenty, wymagane do tej pory podczas starania się o pozwolenie na budowę. Starosta będzie miał 30 dni na ewentualne wniesienie sprzeciwu od zgłoszenia.

Projekt znosi także obowiązek załączania do projektu budowlanego oświadczeń o zapewnieniu energii, wody, ciepła i gazu oraz o warunkach przyłączenia do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych oraz oświadczeń właściwego zarządcy drogi o możliwości dostępu do drogi publicznej (z wyjątkiem dróg krajowych i wojewódzkich, dla których takie uzgodnienia nadal będą konieczne). Spełnienie przez budynek warunków w zakresie podłączenia do mediów będzie weryfikowane na etapie zgłoszenia terminu rozpoczęcia robót budowlanych.

Zlikwidowany ma być obowiązek zgłoszenia o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych. Obecnie inwestor - na co najmniej 7 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia robót budowlanych - musi powiadomić o tym nadzór budowlany.

Nowelizacja rozszerza także katalog obiektów budowlanych oddawanych do użytku na podstawie zawiadomienia o zakończeniu budowy. I tak wśród nich znalazły się m.in.: warsztaty rzemieślnicze, stacje obsługi pojazdów, myjnie samochodowe, garaże do pięciu stanowisk włącznie, obiekty magazynowe takie jak: chłodnie, hangary, wiaty, budynki kolejowe takie jak: nastawnie, podstacje trakcyjne, lokomotywownie, wagonownie, strażnice przejazdowe, myjnie taboru kolejowego a także place składowe, postojowe i parkingi oraz stawy rybne. Obecnie rozpoczęcie użytkowania tych obiektów wymaga decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

źródło :
http://www.24opole.pl/15342,Rzad_znosi_pozwolenia_na_budowe_domow_jednorodzinnych,wiadomosc.html


a nie mogli trochę wcześniej.... tyle czasu już o tym piszą.... pozdrawiam zaglądających.... miłego dnia!!!

czujki na swoim miejscu....

autor: beatka19734 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Jako, że cały czas mieliśmy czujki "budowlane" nadszedł czas na ich wymianę...  teraz już w większości mamy pomalowane pomieszczenia a czujeczki cały czas wisiały na kabelkach...

         blog budowlany - mojabudowa.pl

na pana z firmy czekałam dość długo, ale w końcu się doczekałam... czujki zamienione na docelowe już zamontowane....

        blog budowlany - mojabudowa.pl

 a później cierpliwie czekałam  na fakturę i mało zawału nie dostałam jak ta przyszła, 600 złotych..... oczywiście od razu zadzwoniłam i poprosiłam o rozliczenie prac, bo na fakturze było tylko krótkie "montaż systemu alarmowego", no ale za montaż to ja płaciłam już jakieś 3 lata temu...... pan był u mnie może z pół godziny i tyle zarobił... a więc właścicielka firmy rozpisała... czujki 4 po 48 zł netto... za to robocizna już po 50 złotych... chciała bym zarabiać dwie stówy za wywiercenie 4 dziurek:))))) i sprawdzenie systemu stóweczka... co?.. a co ten pan sprawdził... no zadzwonił do centrali czy wszystko ok pod moim adresem... oj żeby mi płacili stówkę za każdy wykonany telefon... i tyle narzekania... zapłaciłam... na jakiś czas mam ta firmę z głowy....
milusiego dnia i nowego tygodnia!!